Plaże Ustki znane są z drobnego złocistego piasku i szczególnych walorów zjodowanego powietrza.

Tajemnica popularności kryje się w poduszce hydrotermicznej. Badania Instytutu Balneologii i Medycyny Fizykalnej wykazały, że panuje tutaj niemal idealna czystość powietrza. W wyniku różnicy temperatur wody i powietrza nad kanałem portowym powstaje właśnie owa hydrotermiczna poduszka.

Wizyta na plaży wschodniej to obowiązkowy punkt na trasie wycieczki po Ustce. To tu ciągnie się piękna promenada. Latem niedłącznym elementem jest nieustający gwar, tętniące życiem lokale gastronomiczne, barwne stoiska z pamiątkami znad morza. O każdej porze roku spotkać tu można spacerowiczów. To zarazem część usteckiego wybrzeża najbardziej narażona na sztormowe fale, ale za to jaki to widok! Stężenia jodu w powietrzu osiągają wtedy najwyższe wartości. A po sztormie pojawiają się poszukiwacze bursztynu…

Plaża zachodnia jest mniej zatłoczona i zawsze, nawet w najbardziej upalne dni znajdziemy tu miejsce na rozłożenie koca. Ścieżki do plaży prowadzą przez wonne lasy sosnowe. Ten niezwykle przyjemny i zdrowy spacer zajmie nam około 10 minut, licząc od najbliższych plaży zabudowań. Za to plaża odpłaca się swym wiernym wielbicielom naturalnym pięknem.

Wczasowicze przebywający po wschodniej stronie portu mogą przeprawić się tu łódką kursującą w sezonie letnim i przewożącą turystów z jednej strony portu na drugi, a od sezonu letniego 2012 przejść nowoczesną kładką. Plaże w Ustce cieszą się niezmiennie znakomitą opinią wśród turystów z powodu bezpieczeństwa i czystości. Nasze miasto plasuje się od wielu już lat w gronie najlepszych i najczystszych kąpielisk na polskim wybrzeżu.

Zawsze w pobliżu znajdą się publiczne toalety rozlokowane wzdłuż plaż oraz punkty gastronomiczne!

Raj dla dzieci

Każde dziecko z daleka dostrzeże ogromne, pompowane zabawki i batuty . Oraz prawdziwy hit, ewenement na polskim wybrzeżu: plażowe przedszkole dla najmłodszych , gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy.

Sport na brzegu

Na brzegu morza, tuż przy molo, znajdują się boiska do siatkówki plażowej z oświetleniem po zmroku, wypożyczalnie sprzętu pływającego, wodne skutery, wyprawy na podbój morza na rozpędzonym bananie.

Ryba po plaży

Tuż przy promenadzie króluje mała gastronomia: fast-foody, smażona ryba, kebab, pizza oraz ostra konkurencja wśród lodów i gofrów. Są też wędrujący plażą sprzedawcy paluchów – usteckiej specjalności a także innych frykasów, w tym – brawurowo podawanej z grilla zamocowanego na brzuchu sprzedawcy – kiełbaski.

Morskie Wędkowanie

Wypłynięcie prawdziwym kutrem rybackim (przystosowanym dla turystów) na połów ryb morskich to nezapomniane wrażenia.

http://www.ustka.nadmorzem.com/wypoczynek11.html

Słowiński Park Narodowy

Nieskażona przyroda, unikalne ruchome wydmy, wyrzutnie rakiet V1, krystalicznie czysta woda Bałtyku, przepiękne dzikie plaże, żywiczne lasy sosnowe, ścieżki piesze, Góra Rowokół, latarnia morska w Czołpinie to tylko niektóre z atrakcji turystycznych zdolnych zaspokoić najbardziej wysublimowane gusty.

http://slowinskipn.pl/pl/

Muzeum Wsi Słowińskiej

Jeden z najpiękniejszych w Polsce skansenów. Na własne oczy zobaczysz końskie buty, czarne wesele, słowińskie chałupy, skosztujesz regionalnych przysmaków, kupisz rękodzieła lokalnych twórców i artystów.

http://www.muzeumkluki.pl/atrakcje-1.html

Na Bornholm

Rejsy na szwedzki Bornholm od lat stanowią nie lada atrakcję dla osób spędzających wakacje w Ustce.

http://eustka.net.pl/turystyka/rejsy-na-bornholm-ustka/58

Zabytki

Właśnie tutaj, w Ustce, zwanej perłą Bałtyku można zobaczyć te cuda stworzone przez naturę i człowieka.

Każdy z tych obiektów ma w sobie coś urzekającego i niepowtarzalnego.

http://ustka.ustka.pl/category/zabytki/

Szlaki Rowerowe

U nas wypożyczysz rowery i zwiedzisz okolice Ustki. Stare nasypy kolejowe, wiejskie dróżki, leśne ścieżki zostały oznakowane i przyciągają z roku na rok coraz większe rzesze turystów, którym bliska sercu jest taka forma aktywnego wypoczynku.

http://ustka.ug.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=46&Itemid=75

Trasa rowerowa Velo Baltica:

https://www.centrumrowerowe.pl/blog/trasa-rowerowa-velo-baltica/

Spływ Kajakowy Słupią

Jesteś trochę znudzona/y codziennym plażowaniem i kąpielami w morzu. 15-kilometrowy spływ rzeką Słupią z Bydlina do Ustki zajmuje 3,5 godziny a wrażeń pozostawia na wiele dni.

http://www.kajaki.slupsk.pl/

 

Będzie nam miło służyć radą i pomocą przy wyborze i zorganizowaniu wycieczek poza Ustkę